joi, 17 februarie 2011

Gloria Buzau - Rapid 0-1 / Din nou Herea!

Herea
Herea
Cu golul marcat în amicalul de ieri cu Gloria Buzău, Herea a ajuns la patru marcate în această iarnă, în timp ce în campionat a înscris de nouă ori.
Dinu Gheorghe crede că Ovidiu Herea va fi golgheterul Ligii 1: "El e în creştere de formă şi va fi cel mai bun jucător din acest sezon". Totuşi, penalty-ul marcat de Herea şi cu care Rapid a câştigat în deplasarea de la Buzău l-a scos din sărite pe antrenorul Marian Ciobanu. Tehnicianul a intrat pe teren protestând: "Hai, dom'le, şi la meciuri amicale faceţi aşa?!".
Tehnicianul buzoienilor a fost scos de către asistent de pe teren şi a vrut să părăsească stadionul, dar poarta era închisă, aşa că a decis să rămână pe bancă.
Gloria Buzău - Rapid 0-1 Rapid în prima repriză: Coman - Costa, Marcos Antonio, Glauber, Bozovici - M. Roman, Spadacio, N. Grigore, Cesinha - Herea, Sburlea.
Rapid în repriza a doua: Bornescu - Costa, Glauber, Mladen, Ezequias - Grigorie, Olberdam, Lazăr, Frunză - Pancu, Cassio.
Antrenor: Marius Şumudică.
Gol: Herea (45) - pen.